WP_Query Object ( [query] => Array ( [page] => [pagename] => historia-2/47-edizioa-2012 ) [query_vars] => Array ( [page] => 0 [pagename] => 47-edizioa-2012 [error] => [m] => [p] => 0 [post_parent] => [subpost] => [subpost_id] => [attachment] => [attachment_id] => 0 [name] => 47-edizioa-2012 [static] => [page_id] => 0 [second] => [minute] => [hour] => [day] => 0 [monthnum] => 0 [year] => 0 [w] => 0 [category_name] => [tag] => [cat] => [tag_id] => [author] => [author_name] => [feed] => [tb] => [paged] => 0 [comments_popup] => [meta_key] => [meta_value] => [preview] => [s] => [sentence] => [fields] => [menu_order] => [category__in] => Array ( ) [category__not_in] => Array ( ) [category__and] => Array ( ) [post__in] => Array ( ) [post__not_in] => Array ( ) [tag__in] => Array ( ) [tag__not_in] => Array ( ) [tag__and] => Array ( ) [tag_slug__in] => Array ( ) [tag_slug__and] => Array ( ) [post_parent__in] => Array ( ) [post_parent__not_in] => Array ( ) [author__in] => Array ( ) [author__not_in] => Array ( ) [ignore_sticky_posts] => [suppress_filters] => [cache_results] => 1 [update_post_term_cache] => 1 [update_post_meta_cache] => 1 [post_type] => [posts_per_page] => 6 [nopaging] => [comments_per_page] => 50 [no_found_rows] => [order] => DESC ) [tax_query] => [meta_query] => WP_Meta_Query Object ( [queries] => Array ( ) [relation] => [meta_table] => [meta_id_column] => [primary_table] => [primary_id_column] => [table_aliases:protected] => Array ( ) ) [date_query] => [queried_object] => WP_Post Object ( [ID] => 1936 [post_author] => 3 [post_date] => 2015-04-20 10:23:00 [post_date_gmt] => 2015-04-20 10:23:00 [post_content] => [vc_row][vc_column width="1/1"][vc_tabs][vc_tab title="Kronika" tab_id="1428995656-1-21"][vc_column_text]Uztailaren 19tik 23ra bitartean Donostia musikaz zipriztindu zuen 47. Heineken Jazzaldiak zapore gozoa utzi zuen. Izan ere, entzuleak ugaritu ziren, antolatutako ehundik gora kontzertuen (horietatik 70 doakoak ziren) maila artistikoa handia izan zen, eta komunikabideek jaialdiaren musika eskaintza eta antolaketa gaiei buruz plazaratutako kritikak onak izan ziren. Guztira 122.000 ikus-entzule izan ziren Heineken Jazzaldian, aurrekoan baino %6 gehiago (115.000 izan ziren 2011n). Ordaindu beharreko kontzertuetan nahiz doakoetan izan zen ikus-entzule gehikuntza. Kritikoek, nazioartekoek bereziki –AEB, Frantzia, Italia, Britainia Handia, Alemania, Serbia, Kroazia eta Norvegiako komunikabideak izan ziren jaialdian– jaialdiak jazzaren korronte berritzaileenen (The Thing, Terje Rypdal, Peter Evans, Mari Kvien Brunvoll, Lighthouse eta Enrico Rava) alde egiten duen apustua balioetsi zuten. Horrez gain, jazz garaikidearen musikari handien (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni, Miles Davis-en omeneko taldea, Ninety Miles edota Marc Ribot) eta Donostiako Jazzaldia Saria jaso zuen Jimmy Cobb bateria-jotzaile historikoaren moduko izarren presentzia nabarmendu zuten. Halaber, kritikoak ados agertu ziren L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits ikuskizun paregabea programatuta jaialdiak asmatu egin zuela esatean. Ikus-entzuleak bat etorri ziren iritzi horrekin, aurreikusita zeuden bi emanaldien arrakasta ikusita hirugarren bat egin baitzen. Jaialdiaren egitarauko izen handiek (Antony, Melody Gardot, Bobby McFerrin, Madeleine Peyroux) ikus-entzuleengandik jasotako harrera beroa eskertu zuten, guztiek ere kontzertu ederrak eskainita. Victoria Eugenia Antzokiaren ehungarren urteurrena, uztailaren 20an, behar bezala ospatu zen. Publikoak normalean ikusten ez dituen txokotan antolatu ziren kontzertuak eta jendea batetik bestera ibili zen naturaltasun osoz. Sharon Jones eta Alabama Shakes tartean zeudela, Jazz Band Ball-a soul gaua bihurtu zen. Zurriola hondartzan eta Kursaaleko terrazetan jendetza ibili zen, jaialdiko egun guztietan bezala. Etxeko jazzak emaitza paregabea eman zuen musikari euskaldunak goi mailan ari direla erakutsiz. 30 taldetik gora aritu ziren, horietako asko agertoki garrantzitsuetan. Horren adibide Hasier Oleagaren kontzertua izan zen, Trinitate Plazan. Antonyk eskainitako kontzertuaren arrakastaren zati ere orkestra euskaldun bati zor zitzaion, Et Incarnatus-i, hain zuzen ere. San Telmo Museoa esperimentu artistikorako gune bezala sendotu da eta Basque Culinary Center ere arrakastaz batu zaio jaialdiak duen agertoki sortari. 47. Heineken Jazzaldiak sortu zuen ikusimina sare sozialetan ere antzeman zen, batez ere, Twitterren eta Facebooken. Hor mugimendu handia egon zen jaialdiko egunetan zehar eta, hala, esan daiteke, jaialdiaren emaitza borobila izan zela.[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title="Galeria" tab_id="1428995656-2-17"][cq_vc_dagallery images="1302,1303,1304,1306,1307,1308,1309,1310,1311,1312,1313,1314,1315,1316,1317,1318,1319,1320,1321,1322,1323,1324,1325,1326,1327,1328,1329,1330,1331,1332" gallerywidth="100%" width="210" height="180" margin="15px 15px 0px 0px" color="#ffffff" background="#b6d543" opacity="0.7" padding="20px" onclick="link_image" custom_links_target="_self" thumbtitle=" " thumbdesc=" "][/vc_tab][vc_tab title="Egitaraua" tab_id="1428995875191-2-7"][vc_column_text]Uztailak 19 JAZZ BAND BALL AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 21:30 Alabama Shakes Benjamin Tanner (teklatuak) Brittany Howard (ahotsa, gitarra) Zachary Cockrell (baxua) Heath Fogg (gitarra) Steven Johnson (bateria) 24:30 Sharon Jones & The Dap-Kings Sharon Jones (ahotsa) Gabe Roth (baxua) Neal Sugarman (saxo tenorra) Feila Geuramian (gitarra) Joseph Crispiano (gitarra) Eric Kalb (bateria) David Guy (tronpeta) Cochemea Gastelum (saxo baritonoa) Saundra Williams (ahotsa) Starr Adkins (ahotsa) Fernando Velez (perkusioa) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 20:00 Travellin’ Brothers Big Band Jon Careaga (ahotsa) Aitor Cañibano (gitarra, ahotsa) Eneko Cañibano (baxua) Ander Unzaga (pianoa) Isi Redondo (bateria) Alain Sancho (saxo altua) Itziar Castrillo (saxo altua) Julen Izarra (saxo tenorra) Alfontso Vila (saxo baritonoa) Javi Pérez (tronpeta) Alfonso Masach (tronpeta) Carlos Escudero (tronboia) Juanan Díez (tronboia) Juan Carlos Ribelles (tuba) Estíbaliz Ruiz (biolina, ahotsa) Izar Herrán (gitarra, ahotsa) 23:00 The Excitements Koko-Jean Davis (ahotsa) Pablo Loewe (gitarra) Adrià Gual (gitarra) Daniel Segura (baxua) Marc Lloret (saxo tenorra) Nicolás Rodríguez-Jáuregui (saxo baritonoa) Luna Alfonso (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 20:00 Triz3ps Javi P3z (ahotsa, gitarra) Alberto Bosch (baxua, koruak) Oriol Flores (bateria) Paul San Martín (teklatuak) Luis Camino (perkusioa) 23:00 Dayna Kurtz Dayna Kurtz (ahotsa, gitarra) Peter Vitalone (pianoa, Hammond organoa) Dave Richards (baxua) Randi Crafton (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 20:00 Juan Zelada Juan Zelada (ahotsa) Luke Higgins (gitarra) Rick Chambers (bateria) Oscar Golding (baxua) Jack Birchwood (tronpeta) Nik Carter (saxoa) 23:00 Nevermind Trio + Julen Izarra Julen Izarra (saxo tenorea, saxo sopranoa) Jorge Abadías (gitarra) Aritz Luzuriaga (baxua) Hasier Oleaga (bateria) ALTXERRI. 10€ (edaria barne) 24:00. Tana Santana Tanausú Santana (baxua) Willy Muñoz (pianoa) Juanma Urriza (bateria) Roberto Nieva (saxo altua) Juan Gabriel Lakuntza (tronboia) Wilfred Wilde (gitarra) Uztailak 20 VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ Jimmy Cobb Trio Jimmy Cobb (bateria) Larry Coryell (gitarra) Joey DeFrancesco (Hammond organoa) TRINITATE PLAZA. 21:00. 36€ Marc Ribot & Los Cubanos Postizos Marc Ribot (gitarra) Anthony Coleman (teklatuak) Brad Jones (baxua) EJ Rodríguez (bateria, perkusioa) Horacio “El Negro” Fernández (perkusioa) Melody Gardot Melody Gardot (ahotsa, pianoa, gitarra) Mitchell Long (koruak, gitarra) Charnett Moffett (baxua) Stephan Braun (txeloa) Irwin Hall (saxoa, xirula, klarinetea) Jamila Ford (koruak) Celia Chavez (koruak) Pete Korpela (perkusioa) Charles Staab III (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. Antzokiaren irekieraren mendeurrena. 24:00. 3€ Gaujazza Areto Nagusia 24:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) 02:00 S. Mos S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak) Club Aretoa 01:00 Terje Rypdal Terje Rypdal (gitarra) Ståle Storløkken (organoa) Nikolai H. Eilertsen (baxua) Paolo Vinaccia (bateria) Dantza Aretoa 24:00 Just Friends Quintet Dominique Burucoa (tronpeta) Emmanuel de Montalembert (gitarra) Laurent Aslanian (kontrabaxua) Arnaud Labastie (pianoa) Antoine Gastinel (bateria) 01:00 Peter Evans Peter Evans (tronpeta) Foyer 01:00 Dorantes: Sin Muros! Dorantes (pianoa) Ricardo Moreno (gitarra) Javier Moreno (kontrabaxua) Nano Peña (bateria) 02:00 Josetxo Goia-Aribe / Arantxa Díez: En Jota Javier Olabarrieta (pianoa) Arantxa Díez (ahotsa) Baldo Martínez (baxua) Josetxo Goia-Aribe (saxo tenorra, konponketak, konposizioak) Prentsa Aretoa 24:00 Mari Kvien Brunvoll Mari Kvien Brunvoll (ahotsa, elektronika) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 21:30 Zola Jesus Nicole Hummel (Nika) (ahotsa) Kim Free (biolina) Alex DeGroot (bateria) Nicholas Turco (teklatuak) 24:30 Destroyer Dan Bejar (ahotsa) Ted Bois (teklatuak) Josh Wells (bateria) John Collins (baxua) David Carswell (gitarra) John Paul Carter (tronpeta) Nicolas Bragg (gitarra) Joseph Shabason (saxoa) FRIGO AGERTOKIA. SARRERA DOAN 19:00 Donostiako Udalaren Musika eta Dantza Eskolako Big Band-a Saxofoiak: Miren Aperribay, Marilu Agirre, Alberto Eguzkiza, Ramón Irizar, Miguel Mª Lizartza, Iñaki Zubia Tronboiak: Iñaki Egibar, Mikel Arredondo, Fernando Ortubia, Ramón Ruiz de Garibay Tronpetak: Jose Mª Dorronsoro, Peio Belaskoain, Manuel Ortubia, Garikoitz Muñoz, Iker Gaskon Pianoa: Elisabeth Pesquera Gitarrak: Antonio Sánchez, Santi Artola Baxuak: Bittor Cariacedo, Patxi Villanueva Bateriak: Iñigo Manterola, Jose Mª Mugica Ahotsak: Pilar Guerra, Natalia Izquierdo Zuzendariak: Juantxo Zeberio, Alfonso Masach 23:00 North Atlantic Jazz Connection Natanael Ramos (tronpeta) Daniel Juárez (saxo tenorra, saxo sopranoa) Seir Caneda (pianoa) David Ruiz (baxua) Mikel Urretagoyena (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 John Greaves + Post Image Dany Marcombe (baxua) Eric Perez (bateria) Patricio Lameira (gitarra, ahotsa) Frédéric Feugas (teklatuak) Frédéric Buzon (tronpeta) Jean-Christophe Jacques (saxoa) John Greaves (ahotsa) 23:00 David Espinós Trio David Espinós (gitarra) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Jonathan Hurtado Jonathan Hurtado (pianoa) 23:00 Matt Savage Trio Matt Savage (pianoa) Javier Mayor de la Iglesia (baxua) Hasier Oleaga (bateria) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Nickodemus 20:00 DJ Arka 21:30 DJ Makala 23:00 Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 24:30 DJ Nickodemus ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) aupaQUARTET Martín Meléndez (txeloa) Ramsés Puente (biolina) Felipe Escalada (biola) Asier Suberbiola (biolina) Uztailak 21 VICTORIA EUGENIA CLUB. 12:00. SARRERA DOAN. Matt Savage Matt Savage (pianoa) BASQUE CULINARY CENTER. 13:00. SARRERA DOAN Lighthouse (Simcock / Garland / Sirkis) Gwilym Simcock (pianoa) Tim Garland (saxoa) Asaf Sirkis (bateria, perkusioa) KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 40€, 35€, 20€ Bobby McFerrin & The Yellowjackets Bobby McFerrin (ahotsa) Russell Ferrante (pianoa, teklatuak) Bob Mintzer (saxoa) Felix Pastorius (baxua) William Kennedy (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…) Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€ Ninety Miles (Stefon Harris, David Sánchez, Nicholas Payton) Stefon Harris (bibrafonoa) David Sánchez (saxoa) Nicholas Payton (tronpeta) Edward Simon (pianoa) Ricky Rodríguez (baxua) Terreon Gully (bateria) Mauricio Herrera (perkusioa) Al Di Meola World Sinfonia + Gonzalo Rubalcaba Al Di Meola (gitarra) Gonzalo Rubalcaba (pianoa) Kevin Seddiki (gitarra) Fausto Beccalossi (eskusoinua) Peter Kaszas (bateria) SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak: Hyperpotamus + Aymeric Hainaux Hyperpotamus (ahotsa) Aymeric Hainaux (ahotsa) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 11:00 Inra (Kutxa Kultur Musika) Irra Gómez (gitarra, ahotsa) Urtzi Extébanez (pianoa) Piter Parellada (gitarra) Adri Llopis (baxua) Nacho Garitagoitia (bateria) Santi Dávila (teklatuak, perkusioa, eskusoinua, harmonika) Iker Albisu (abeslari gonbidatua) 12:00 Giranice (Kutxa Kultur Musika) 13:00 Peachy Joke (Kutxa Kultur Musika) Roberto Granado (bateria, ahotsa) Iñaki Guereñu (teklatuak, harmonika, ahotsa) Markos González (baxua, ahotsa) Iván Martín (gitarra, ahotsa) David Louzao (gitarra, ahotsa) 21:30 Jonathan Wilson Jonathan Wilson (gitarra, ahotsa) Richard Gowen (bateria, perkusioa) Jake Blanton (baxua) Jason Borger (teklatuak, pianoa) Omar Velasco (gitarra, ahotsa) 24:30 The Waterboys Mike Scott (ahotsa, gitarra) Steve Wickham (biolina, mandolina) James Hallawell (teklatuak) Ralph Salmins (bateria) Melvin Duffy (pedal steel guitar, gitarra) Marc “Archie” Arceiro (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Kike Mora Quartet Kike Mora (baxua) Kepa Calvo (bateria) Juan Ortiz (pianoa) Kike Gutman (saxofoia) 23:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 G7 Quartet Oriol Solé (pianoa) Roger Martínez (saxo altua) Raimon Corbella (baxua) Joan Anton Romagosa (bateria) 23:00 Sofian Mustang Elodie Carrier (ahotsa, xirula) Alexandre Rouleau (gitarra, harmonika, ukelele) Julien Le Youdec (bateria, perkusioa) Pierre Lafaille (tronpeta) Christophe Saffray (gitarra, mandolina) Arnaud Pecastaing (baxua) Matias Garnier (pianoa, teklatuak) 02:00 S. Mos S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Stromboli Jazz Band Josué García (tronpeta) Raül Cid (tronboia) José Gómez “Moluco” (saxoa) Ton Solé (banjoa) Ismael Carles (tuba) 23:00 Genís Bagés Trio Genís Bagés (bateria) Marcel Bagés (gitarra) Àlex Reviriego (baxua) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Punko 18:30 DJ Six 20:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 21:30 DJ Punko 23:00 aupaQUARTET Martín Meléndez (txeloa) Ramsés Puente (biolina) Felipe Escalada (biola) Asier Suberbiola (biolina) 24:30 DJ Six ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) Uztailak 22 BASQUE CULINARY CENTER. 13:30. SARRERA DOAN. Cuadernos de Jazz-en eskutik: Enrico Rava – Tribe Enrico Rava (tronpeta) Gianluca Petrella (tronboia) Giovanni Guidi (pianoa) Gabriele Evangelista (baxua) Fabrizio Sferra (bateria) KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 50€, 45€, 25€ Antony and The Johnsons and Et Incarnatus Orkestra Antony (ahotsa) Anthony Weeden (zuzendaria) Gael Rakotondrabe (pianoa) Et Incarnatus Orkestra (orkestra) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…). Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€ Hasier Oleaga-Cantus Caterva Iñaki Salvador (pianoa, teklatuak) Mikel Andueza (saxo altua) Julen Izarra (saxo tenorra) Jon Piris (baxua) Hasier Oleaga (bateria) An Evening with Two Pianos (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni) Kenny Barron (pianoa) Mulgrew Miller (pianoa) Eric Reed (pianoa) Dado Moroni (pianoa) SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak Håkon Kornstad + Oreka TX Håkon Kornstad (saxofoia) Oreka TX (Harkaitz Martínez de San Vicente, Mikel Ugarte) (zurezko txalaparta, harrizko txalaparta, bidoiak) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 12:00. Ras Miguel & Tafari (Kutxa Kultur Musika) Ras Miguel (Miguel Angel Cuesta) (gitarra, ahotsa) Iñigo Manterola (bateria) Abraham Corpas (baxua) Ibon Setién (perkusioa) Andy Kaiser (teklatuak) Juan Carlos Sasso (gitarra) 13:00. Supersweet (Kutxa Kultur Musika) Imanol G. Alcón (gitarra, ahotsa) Andoni Etxebeste (bateria) Alvaro T. (teklatuak) 21:30. Gary Clark Jr. Gary Clark Jr. (gitarra, ahotsa) Eric Zapata (gitarra) John Bradley (baxua) John Radelat (bateria) 24:30. The Wedding Present David Gedge (gitarra, ahotsa) Patrick Alexander (gitarra) Beatrice Bass (baxua, ahotsa) Charles Layton (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) 23:00 The Hot Wok + Coco Vibes Raúl Romo (saxo altua, flauta) Gonzalo Fernández de Larrinoa (tronboia) Jonko Sánchez Rexach (tuba) Perico Ráez (bateria, perkusioa) Coco G. Díez (bibrafonoa) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 Natalia Calderón Quartet Natalia Calderón (ahotsa) Moisés Sánchez (pianoa) David González (baxua) Gonzalo Maestre (bateria) 23:00 Lakuntza Brothers Oskar Lakuntza (saxo tenorra) Juan Gabriel Lakuntza (tronboia) Daniel Cano (tronpeta) Marcos Salcines (pianoa) Juan Manuel Estévez (baxua) Jesús Pazos (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00. Db Trio David Burgui (gitarra) Ramón García (organoa) Gorka Gaztanbide (bateria) 23:00. Javier López Jaso-Marcelo Escrich Quartet Javier López Jaso (eskusoinua) Marcelo Escrich (baxua) Luis Giménez (gitarra) Juanma Urriza (bateria) EUREKA! ZIENTZIA MUSEOA (PLANETARIUM). SARRERA DOAN Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Six 20:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 21:30 DJ Juan Bazz 23:00 Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 24:30 DJ Juan Bazz ALTXERRI. 10€ (edaria barne) 24:00. J. 345 Michel Bennet (gitarra) Patxi Villanueva (baxua) Pako Díaz (bateria) Willy Muñoz (pianoa) José Mari Dorronsoro (tronpeta) Uztailak 23 KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 17:30. 40€, 35€, 20€ Madeleine Peyroux Madeleine Peyroux (ahotsa, gitarra) Shane Theriot (gitarra) Ted Baker (teklatuak) Barak Mori (baxua) Darren Beckett (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 17:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…) Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 20:00. 28€ Neneh Cherry & The Thing: Tribute to Don Cherry Neneh Cherry (ahotsa) Mats Gustafsson (saxo tenorra, saxo baritonoa, saxo altua) Ingebrigt Håker Flaten (baxua, elektronika) Paal Nilssen-Love (bateria, elektronika) Miles Smiles (Robben Ford, Rick Margitza, Wallace Roney, Joey DeFrancesco, Darryl Jones, Omar Hakim) Robben Ford (gitarra) Wallace Roney (tronpeta) Rick Margitza (saxoa) Joey DeFrancesco (Hammond organoa) Darryl Jones (baxua) Omar Hakim (bateria) SAN TELMO MUSEOA – SKODA GUNEA. 23:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak: Eliza: Gonzalo Tejada + Olivier Ker Ourio Gonzalo Tejada (kontrabaxua) Olivier Ker Ourio (harmonika) Klaustroa: Nils Petter Molvaer Nils Petter Molvaer (tronpeta) Stian Westerhus (gitarra) Erland Dahlen (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Youn Sun Nah Youn Sun Nah (ahotsa) Ulf Wakenius (gitarra) Vincent Peirani (eskusoinua) Simon Tailleu (baxua) 21:30 Ximo Tebar & IVAM Jazz Ensemble (featuring Roque Martínez) Ximo Tebar (gitarra) Roque Martínez (saxoa) Jim Ridl (pianoa) Darryll Hall (baxua) Donald Edwards (bateria) 24:00 La Prima Janis Mikel Navascués (baxua) Raúl Elizalde (gitarra) Ander Percaz (gitarra) Arantxa Ojeta (ahotsa) Eneko Anaut (saxoa) Rubén Antón (tronpeta) Iñigo Redín (bateria) Alberto Navascués (teklatuak) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 Gabacho Connection Charley Rose (saxoa) Baptiste Techer (tronboia) Willy Muñoz (pianoa) Eric Oxandaburu (baxua) Vincent Thomas (bateria) 23:00 R.S. Faktor Rubén Salvador (tronpeta, fliskornoa) Julen Izarra (saxo tenorea) Alejandro “Satxa” Soriazu (pianoa) Javier Mayor (kontrabaxua) Hilario Rodeiro (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Miguel Salvador Quartet Miguel Salvador (gitarra) Javier Alzola (saxoa) Javier Mayor (baxua) Blas Fernández (bateria) 23:00 Ornetillos Roberto Nieva (saxo altua) Daniel Cano (tronpeta) David Ruiz (baxua) Jesús Pazos (bateria) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Makala 18:30 DJ Arka 20:00 Bridges Trio Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 21:30 DJ Makala 23:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 24:30 DJ Arka ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) 24:00 Groove Box Natalia Calderón (ahotsa) Érika López (teklatuak) David González Cambray (baxua) Vincent Thomas (bateria)[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title="Kartela" tab_id="1429000923072-3-0"][vc_single_image image="1174" border_color="grey" img_link_target="_self" img_size="413X600"][/vc_tab][/vc_tabs][/vc_column][/vc_row] [post_title] => 47 edizioa 2012 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => 47-edizioa-2012 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-04-24 07:30:45 [post_modified_gmt] => 2015-04-24 07:30:45 [post_content_filtered] => [post_parent] => 2416 [guid] => http://heinekenjazzaldia.eus/nueva2015-3/?page_id=1936 [menu_order] => 0 [post_type] => page [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [queried_object_id] => 1936 [request] => SELECT wp_posts.* FROM wp_posts JOIN wp_icl_translations t ON wp_posts.ID = t.element_id AND t.element_type IN ('post_post','post_page','post_event','post_artist') JOIN wp_icl_languages l ON t.language_code=l.code AND l.active=1 WHERE 1=1 AND (wp_posts.ID = '1936') AND wp_posts.post_type = 'page' AND t.language_code='eu' ORDER BY wp_posts.post_date DESC [posts] => Array ( [0] => WP_Post Object ( [ID] => 1936 [post_author] => 3 [post_date] => 2015-04-20 10:23:00 [post_date_gmt] => 2015-04-20 10:23:00 [post_content] => [vc_row][vc_column width="1/1"][vc_tabs][vc_tab title="Kronika" tab_id="1428995656-1-21"][vc_column_text]Uztailaren 19tik 23ra bitartean Donostia musikaz zipriztindu zuen 47. Heineken Jazzaldiak zapore gozoa utzi zuen. Izan ere, entzuleak ugaritu ziren, antolatutako ehundik gora kontzertuen (horietatik 70 doakoak ziren) maila artistikoa handia izan zen, eta komunikabideek jaialdiaren musika eskaintza eta antolaketa gaiei buruz plazaratutako kritikak onak izan ziren. Guztira 122.000 ikus-entzule izan ziren Heineken Jazzaldian, aurrekoan baino %6 gehiago (115.000 izan ziren 2011n). Ordaindu beharreko kontzertuetan nahiz doakoetan izan zen ikus-entzule gehikuntza. Kritikoek, nazioartekoek bereziki –AEB, Frantzia, Italia, Britainia Handia, Alemania, Serbia, Kroazia eta Norvegiako komunikabideak izan ziren jaialdian– jaialdiak jazzaren korronte berritzaileenen (The Thing, Terje Rypdal, Peter Evans, Mari Kvien Brunvoll, Lighthouse eta Enrico Rava) alde egiten duen apustua balioetsi zuten. Horrez gain, jazz garaikidearen musikari handien (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni, Miles Davis-en omeneko taldea, Ninety Miles edota Marc Ribot) eta Donostiako Jazzaldia Saria jaso zuen Jimmy Cobb bateria-jotzaile historikoaren moduko izarren presentzia nabarmendu zuten. Halaber, kritikoak ados agertu ziren L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits ikuskizun paregabea programatuta jaialdiak asmatu egin zuela esatean. Ikus-entzuleak bat etorri ziren iritzi horrekin, aurreikusita zeuden bi emanaldien arrakasta ikusita hirugarren bat egin baitzen. Jaialdiaren egitarauko izen handiek (Antony, Melody Gardot, Bobby McFerrin, Madeleine Peyroux) ikus-entzuleengandik jasotako harrera beroa eskertu zuten, guztiek ere kontzertu ederrak eskainita. Victoria Eugenia Antzokiaren ehungarren urteurrena, uztailaren 20an, behar bezala ospatu zen. Publikoak normalean ikusten ez dituen txokotan antolatu ziren kontzertuak eta jendea batetik bestera ibili zen naturaltasun osoz. Sharon Jones eta Alabama Shakes tartean zeudela, Jazz Band Ball-a soul gaua bihurtu zen. Zurriola hondartzan eta Kursaaleko terrazetan jendetza ibili zen, jaialdiko egun guztietan bezala. Etxeko jazzak emaitza paregabea eman zuen musikari euskaldunak goi mailan ari direla erakutsiz. 30 taldetik gora aritu ziren, horietako asko agertoki garrantzitsuetan. Horren adibide Hasier Oleagaren kontzertua izan zen, Trinitate Plazan. Antonyk eskainitako kontzertuaren arrakastaren zati ere orkestra euskaldun bati zor zitzaion, Et Incarnatus-i, hain zuzen ere. San Telmo Museoa esperimentu artistikorako gune bezala sendotu da eta Basque Culinary Center ere arrakastaz batu zaio jaialdiak duen agertoki sortari. 47. Heineken Jazzaldiak sortu zuen ikusimina sare sozialetan ere antzeman zen, batez ere, Twitterren eta Facebooken. Hor mugimendu handia egon zen jaialdiko egunetan zehar eta, hala, esan daiteke, jaialdiaren emaitza borobila izan zela.[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title="Galeria" tab_id="1428995656-2-17"][cq_vc_dagallery images="1302,1303,1304,1306,1307,1308,1309,1310,1311,1312,1313,1314,1315,1316,1317,1318,1319,1320,1321,1322,1323,1324,1325,1326,1327,1328,1329,1330,1331,1332" gallerywidth="100%" width="210" height="180" margin="15px 15px 0px 0px" color="#ffffff" background="#b6d543" opacity="0.7" padding="20px" onclick="link_image" custom_links_target="_self" thumbtitle=" " thumbdesc=" "][/vc_tab][vc_tab title="Egitaraua" tab_id="1428995875191-2-7"][vc_column_text]Uztailak 19 JAZZ BAND BALL AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 21:30 Alabama Shakes Benjamin Tanner (teklatuak) Brittany Howard (ahotsa, gitarra) Zachary Cockrell (baxua) Heath Fogg (gitarra) Steven Johnson (bateria) 24:30 Sharon Jones & The Dap-Kings Sharon Jones (ahotsa) Gabe Roth (baxua) Neal Sugarman (saxo tenorra) Feila Geuramian (gitarra) Joseph Crispiano (gitarra) Eric Kalb (bateria) David Guy (tronpeta) Cochemea Gastelum (saxo baritonoa) Saundra Williams (ahotsa) Starr Adkins (ahotsa) Fernando Velez (perkusioa) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 20:00 Travellin’ Brothers Big Band Jon Careaga (ahotsa) Aitor Cañibano (gitarra, ahotsa) Eneko Cañibano (baxua) Ander Unzaga (pianoa) Isi Redondo (bateria) Alain Sancho (saxo altua) Itziar Castrillo (saxo altua) Julen Izarra (saxo tenorra) Alfontso Vila (saxo baritonoa) Javi Pérez (tronpeta) Alfonso Masach (tronpeta) Carlos Escudero (tronboia) Juanan Díez (tronboia) Juan Carlos Ribelles (tuba) Estíbaliz Ruiz (biolina, ahotsa) Izar Herrán (gitarra, ahotsa) 23:00 The Excitements Koko-Jean Davis (ahotsa) Pablo Loewe (gitarra) Adrià Gual (gitarra) Daniel Segura (baxua) Marc Lloret (saxo tenorra) Nicolás Rodríguez-Jáuregui (saxo baritonoa) Luna Alfonso (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 20:00 Triz3ps Javi P3z (ahotsa, gitarra) Alberto Bosch (baxua, koruak) Oriol Flores (bateria) Paul San Martín (teklatuak) Luis Camino (perkusioa) 23:00 Dayna Kurtz Dayna Kurtz (ahotsa, gitarra) Peter Vitalone (pianoa, Hammond organoa) Dave Richards (baxua) Randi Crafton (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 20:00 Juan Zelada Juan Zelada (ahotsa) Luke Higgins (gitarra) Rick Chambers (bateria) Oscar Golding (baxua) Jack Birchwood (tronpeta) Nik Carter (saxoa) 23:00 Nevermind Trio + Julen Izarra Julen Izarra (saxo tenorea, saxo sopranoa) Jorge Abadías (gitarra) Aritz Luzuriaga (baxua) Hasier Oleaga (bateria) ALTXERRI. 10€ (edaria barne) 24:00. Tana Santana Tanausú Santana (baxua) Willy Muñoz (pianoa) Juanma Urriza (bateria) Roberto Nieva (saxo altua) Juan Gabriel Lakuntza (tronboia) Wilfred Wilde (gitarra) Uztailak 20 VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ Jimmy Cobb Trio Jimmy Cobb (bateria) Larry Coryell (gitarra) Joey DeFrancesco (Hammond organoa) TRINITATE PLAZA. 21:00. 36€ Marc Ribot & Los Cubanos Postizos Marc Ribot (gitarra) Anthony Coleman (teklatuak) Brad Jones (baxua) EJ Rodríguez (bateria, perkusioa) Horacio “El Negro” Fernández (perkusioa) Melody Gardot Melody Gardot (ahotsa, pianoa, gitarra) Mitchell Long (koruak, gitarra) Charnett Moffett (baxua) Stephan Braun (txeloa) Irwin Hall (saxoa, xirula, klarinetea) Jamila Ford (koruak) Celia Chavez (koruak) Pete Korpela (perkusioa) Charles Staab III (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. Antzokiaren irekieraren mendeurrena. 24:00. 3€ Gaujazza Areto Nagusia 24:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) 02:00 S. Mos S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak) Club Aretoa 01:00 Terje Rypdal Terje Rypdal (gitarra) Ståle Storløkken (organoa) Nikolai H. Eilertsen (baxua) Paolo Vinaccia (bateria) Dantza Aretoa 24:00 Just Friends Quintet Dominique Burucoa (tronpeta) Emmanuel de Montalembert (gitarra) Laurent Aslanian (kontrabaxua) Arnaud Labastie (pianoa) Antoine Gastinel (bateria) 01:00 Peter Evans Peter Evans (tronpeta) Foyer 01:00 Dorantes: Sin Muros! Dorantes (pianoa) Ricardo Moreno (gitarra) Javier Moreno (kontrabaxua) Nano Peña (bateria) 02:00 Josetxo Goia-Aribe / Arantxa Díez: En Jota Javier Olabarrieta (pianoa) Arantxa Díez (ahotsa) Baldo Martínez (baxua) Josetxo Goia-Aribe (saxo tenorra, konponketak, konposizioak) Prentsa Aretoa 24:00 Mari Kvien Brunvoll Mari Kvien Brunvoll (ahotsa, elektronika) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 21:30 Zola Jesus Nicole Hummel (Nika) (ahotsa) Kim Free (biolina) Alex DeGroot (bateria) Nicholas Turco (teklatuak) 24:30 Destroyer Dan Bejar (ahotsa) Ted Bois (teklatuak) Josh Wells (bateria) John Collins (baxua) David Carswell (gitarra) John Paul Carter (tronpeta) Nicolas Bragg (gitarra) Joseph Shabason (saxoa) FRIGO AGERTOKIA. SARRERA DOAN 19:00 Donostiako Udalaren Musika eta Dantza Eskolako Big Band-a Saxofoiak: Miren Aperribay, Marilu Agirre, Alberto Eguzkiza, Ramón Irizar, Miguel Mª Lizartza, Iñaki Zubia Tronboiak: Iñaki Egibar, Mikel Arredondo, Fernando Ortubia, Ramón Ruiz de Garibay Tronpetak: Jose Mª Dorronsoro, Peio Belaskoain, Manuel Ortubia, Garikoitz Muñoz, Iker Gaskon Pianoa: Elisabeth Pesquera Gitarrak: Antonio Sánchez, Santi Artola Baxuak: Bittor Cariacedo, Patxi Villanueva Bateriak: Iñigo Manterola, Jose Mª Mugica Ahotsak: Pilar Guerra, Natalia Izquierdo Zuzendariak: Juantxo Zeberio, Alfonso Masach 23:00 North Atlantic Jazz Connection Natanael Ramos (tronpeta) Daniel Juárez (saxo tenorra, saxo sopranoa) Seir Caneda (pianoa) David Ruiz (baxua) Mikel Urretagoyena (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 John Greaves + Post Image Dany Marcombe (baxua) Eric Perez (bateria) Patricio Lameira (gitarra, ahotsa) Frédéric Feugas (teklatuak) Frédéric Buzon (tronpeta) Jean-Christophe Jacques (saxoa) John Greaves (ahotsa) 23:00 David Espinós Trio David Espinós (gitarra) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Jonathan Hurtado Jonathan Hurtado (pianoa) 23:00 Matt Savage Trio Matt Savage (pianoa) Javier Mayor de la Iglesia (baxua) Hasier Oleaga (bateria) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Nickodemus 20:00 DJ Arka 21:30 DJ Makala 23:00 Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 24:30 DJ Nickodemus ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) aupaQUARTET Martín Meléndez (txeloa) Ramsés Puente (biolina) Felipe Escalada (biola) Asier Suberbiola (biolina) Uztailak 21 VICTORIA EUGENIA CLUB. 12:00. SARRERA DOAN. Matt Savage Matt Savage (pianoa) BASQUE CULINARY CENTER. 13:00. SARRERA DOAN Lighthouse (Simcock / Garland / Sirkis) Gwilym Simcock (pianoa) Tim Garland (saxoa) Asaf Sirkis (bateria, perkusioa) KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 40€, 35€, 20€ Bobby McFerrin & The Yellowjackets Bobby McFerrin (ahotsa) Russell Ferrante (pianoa, teklatuak) Bob Mintzer (saxoa) Felix Pastorius (baxua) William Kennedy (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…) Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€ Ninety Miles (Stefon Harris, David Sánchez, Nicholas Payton) Stefon Harris (bibrafonoa) David Sánchez (saxoa) Nicholas Payton (tronpeta) Edward Simon (pianoa) Ricky Rodríguez (baxua) Terreon Gully (bateria) Mauricio Herrera (perkusioa) Al Di Meola World Sinfonia + Gonzalo Rubalcaba Al Di Meola (gitarra) Gonzalo Rubalcaba (pianoa) Kevin Seddiki (gitarra) Fausto Beccalossi (eskusoinua) Peter Kaszas (bateria) SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak: Hyperpotamus + Aymeric Hainaux Hyperpotamus (ahotsa) Aymeric Hainaux (ahotsa) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 11:00 Inra (Kutxa Kultur Musika) Irra Gómez (gitarra, ahotsa) Urtzi Extébanez (pianoa) Piter Parellada (gitarra) Adri Llopis (baxua) Nacho Garitagoitia (bateria) Santi Dávila (teklatuak, perkusioa, eskusoinua, harmonika) Iker Albisu (abeslari gonbidatua) 12:00 Giranice (Kutxa Kultur Musika) 13:00 Peachy Joke (Kutxa Kultur Musika) Roberto Granado (bateria, ahotsa) Iñaki Guereñu (teklatuak, harmonika, ahotsa) Markos González (baxua, ahotsa) Iván Martín (gitarra, ahotsa) David Louzao (gitarra, ahotsa) 21:30 Jonathan Wilson Jonathan Wilson (gitarra, ahotsa) Richard Gowen (bateria, perkusioa) Jake Blanton (baxua) Jason Borger (teklatuak, pianoa) Omar Velasco (gitarra, ahotsa) 24:30 The Waterboys Mike Scott (ahotsa, gitarra) Steve Wickham (biolina, mandolina) James Hallawell (teklatuak) Ralph Salmins (bateria) Melvin Duffy (pedal steel guitar, gitarra) Marc “Archie” Arceiro (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Kike Mora Quartet Kike Mora (baxua) Kepa Calvo (bateria) Juan Ortiz (pianoa) Kike Gutman (saxofoia) 23:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 G7 Quartet Oriol Solé (pianoa) Roger Martínez (saxo altua) Raimon Corbella (baxua) Joan Anton Romagosa (bateria) 23:00 Sofian Mustang Elodie Carrier (ahotsa, xirula) Alexandre Rouleau (gitarra, harmonika, ukelele) Julien Le Youdec (bateria, perkusioa) Pierre Lafaille (tronpeta) Christophe Saffray (gitarra, mandolina) Arnaud Pecastaing (baxua) Matias Garnier (pianoa, teklatuak) 02:00 S. Mos S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Stromboli Jazz Band Josué García (tronpeta) Raül Cid (tronboia) José Gómez “Moluco” (saxoa) Ton Solé (banjoa) Ismael Carles (tuba) 23:00 Genís Bagés Trio Genís Bagés (bateria) Marcel Bagés (gitarra) Àlex Reviriego (baxua) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Punko 18:30 DJ Six 20:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 21:30 DJ Punko 23:00 aupaQUARTET Martín Meléndez (txeloa) Ramsés Puente (biolina) Felipe Escalada (biola) Asier Suberbiola (biolina) 24:30 DJ Six ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) Uztailak 22 BASQUE CULINARY CENTER. 13:30. SARRERA DOAN. Cuadernos de Jazz-en eskutik: Enrico Rava – Tribe Enrico Rava (tronpeta) Gianluca Petrella (tronboia) Giovanni Guidi (pianoa) Gabriele Evangelista (baxua) Fabrizio Sferra (bateria) KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 50€, 45€, 25€ Antony and The Johnsons and Et Incarnatus Orkestra Antony (ahotsa) Anthony Weeden (zuzendaria) Gael Rakotondrabe (pianoa) Et Incarnatus Orkestra (orkestra) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…). Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€ Hasier Oleaga-Cantus Caterva Iñaki Salvador (pianoa, teklatuak) Mikel Andueza (saxo altua) Julen Izarra (saxo tenorra) Jon Piris (baxua) Hasier Oleaga (bateria) An Evening with Two Pianos (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni) Kenny Barron (pianoa) Mulgrew Miller (pianoa) Eric Reed (pianoa) Dado Moroni (pianoa) SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak Håkon Kornstad + Oreka TX Håkon Kornstad (saxofoia) Oreka TX (Harkaitz Martínez de San Vicente, Mikel Ugarte) (zurezko txalaparta, harrizko txalaparta, bidoiak) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 12:00. Ras Miguel & Tafari (Kutxa Kultur Musika) Ras Miguel (Miguel Angel Cuesta) (gitarra, ahotsa) Iñigo Manterola (bateria) Abraham Corpas (baxua) Ibon Setién (perkusioa) Andy Kaiser (teklatuak) Juan Carlos Sasso (gitarra) 13:00. Supersweet (Kutxa Kultur Musika) Imanol G. Alcón (gitarra, ahotsa) Andoni Etxebeste (bateria) Alvaro T. (teklatuak) 21:30. Gary Clark Jr. Gary Clark Jr. (gitarra, ahotsa) Eric Zapata (gitarra) John Bradley (baxua) John Radelat (bateria) 24:30. The Wedding Present David Gedge (gitarra, ahotsa) Patrick Alexander (gitarra) Beatrice Bass (baxua, ahotsa) Charles Layton (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) 23:00 The Hot Wok + Coco Vibes Raúl Romo (saxo altua, flauta) Gonzalo Fernández de Larrinoa (tronboia) Jonko Sánchez Rexach (tuba) Perico Ráez (bateria, perkusioa) Coco G. Díez (bibrafonoa) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 Natalia Calderón Quartet Natalia Calderón (ahotsa) Moisés Sánchez (pianoa) David González (baxua) Gonzalo Maestre (bateria) 23:00 Lakuntza Brothers Oskar Lakuntza (saxo tenorra) Juan Gabriel Lakuntza (tronboia) Daniel Cano (tronpeta) Marcos Salcines (pianoa) Juan Manuel Estévez (baxua) Jesús Pazos (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00. Db Trio David Burgui (gitarra) Ramón García (organoa) Gorka Gaztanbide (bateria) 23:00. Javier López Jaso-Marcelo Escrich Quartet Javier López Jaso (eskusoinua) Marcelo Escrich (baxua) Luis Giménez (gitarra) Juanma Urriza (bateria) EUREKA! ZIENTZIA MUSEOA (PLANETARIUM). SARRERA DOAN Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Six 20:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 21:30 DJ Juan Bazz 23:00 Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 24:30 DJ Juan Bazz ALTXERRI. 10€ (edaria barne) 24:00. J. 345 Michel Bennet (gitarra) Patxi Villanueva (baxua) Pako Díaz (bateria) Willy Muñoz (pianoa) José Mari Dorronsoro (tronpeta) Uztailak 23 KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 17:30. 40€, 35€, 20€ Madeleine Peyroux Madeleine Peyroux (ahotsa, gitarra) Shane Theriot (gitarra) Ted Baker (teklatuak) Barak Mori (baxua) Darren Beckett (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 17:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…) Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 20:00. 28€ Neneh Cherry & The Thing: Tribute to Don Cherry Neneh Cherry (ahotsa) Mats Gustafsson (saxo tenorra, saxo baritonoa, saxo altua) Ingebrigt Håker Flaten (baxua, elektronika) Paal Nilssen-Love (bateria, elektronika) Miles Smiles (Robben Ford, Rick Margitza, Wallace Roney, Joey DeFrancesco, Darryl Jones, Omar Hakim) Robben Ford (gitarra) Wallace Roney (tronpeta) Rick Margitza (saxoa) Joey DeFrancesco (Hammond organoa) Darryl Jones (baxua) Omar Hakim (bateria) SAN TELMO MUSEOA – SKODA GUNEA. 23:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak: Eliza: Gonzalo Tejada + Olivier Ker Ourio Gonzalo Tejada (kontrabaxua) Olivier Ker Ourio (harmonika) Klaustroa: Nils Petter Molvaer Nils Petter Molvaer (tronpeta) Stian Westerhus (gitarra) Erland Dahlen (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Youn Sun Nah Youn Sun Nah (ahotsa) Ulf Wakenius (gitarra) Vincent Peirani (eskusoinua) Simon Tailleu (baxua) 21:30 Ximo Tebar & IVAM Jazz Ensemble (featuring Roque Martínez) Ximo Tebar (gitarra) Roque Martínez (saxoa) Jim Ridl (pianoa) Darryll Hall (baxua) Donald Edwards (bateria) 24:00 La Prima Janis Mikel Navascués (baxua) Raúl Elizalde (gitarra) Ander Percaz (gitarra) Arantxa Ojeta (ahotsa) Eneko Anaut (saxoa) Rubén Antón (tronpeta) Iñigo Redín (bateria) Alberto Navascués (teklatuak) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 Gabacho Connection Charley Rose (saxoa) Baptiste Techer (tronboia) Willy Muñoz (pianoa) Eric Oxandaburu (baxua) Vincent Thomas (bateria) 23:00 R.S. Faktor Rubén Salvador (tronpeta, fliskornoa) Julen Izarra (saxo tenorea) Alejandro “Satxa” Soriazu (pianoa) Javier Mayor (kontrabaxua) Hilario Rodeiro (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Miguel Salvador Quartet Miguel Salvador (gitarra) Javier Alzola (saxoa) Javier Mayor (baxua) Blas Fernández (bateria) 23:00 Ornetillos Roberto Nieva (saxo altua) Daniel Cano (tronpeta) David Ruiz (baxua) Jesús Pazos (bateria) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Makala 18:30 DJ Arka 20:00 Bridges Trio Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 21:30 DJ Makala 23:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 24:30 DJ Arka ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) 24:00 Groove Box Natalia Calderón (ahotsa) Érika López (teklatuak) David González Cambray (baxua) Vincent Thomas (bateria)[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title="Kartela" tab_id="1429000923072-3-0"][vc_single_image image="1174" border_color="grey" img_link_target="_self" img_size="413X600"][/vc_tab][/vc_tabs][/vc_column][/vc_row] [post_title] => 47 edizioa 2012 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => 47-edizioa-2012 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-04-24 07:30:45 [post_modified_gmt] => 2015-04-24 07:30:45 [post_content_filtered] => [post_parent] => 2416 [guid] => http://heinekenjazzaldia.eus/nueva2015-3/?page_id=1936 [menu_order] => 0 [post_type] => page [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) ) [post_count] => 1 [current_post] => -1 [in_the_loop] => [post] => WP_Post Object ( [ID] => 1936 [post_author] => 3 [post_date] => 2015-04-20 10:23:00 [post_date_gmt] => 2015-04-20 10:23:00 [post_content] => [vc_row][vc_column width="1/1"][vc_tabs][vc_tab title="Kronika" tab_id="1428995656-1-21"][vc_column_text]Uztailaren 19tik 23ra bitartean Donostia musikaz zipriztindu zuen 47. Heineken Jazzaldiak zapore gozoa utzi zuen. Izan ere, entzuleak ugaritu ziren, antolatutako ehundik gora kontzertuen (horietatik 70 doakoak ziren) maila artistikoa handia izan zen, eta komunikabideek jaialdiaren musika eskaintza eta antolaketa gaiei buruz plazaratutako kritikak onak izan ziren. Guztira 122.000 ikus-entzule izan ziren Heineken Jazzaldian, aurrekoan baino %6 gehiago (115.000 izan ziren 2011n). Ordaindu beharreko kontzertuetan nahiz doakoetan izan zen ikus-entzule gehikuntza. Kritikoek, nazioartekoek bereziki –AEB, Frantzia, Italia, Britainia Handia, Alemania, Serbia, Kroazia eta Norvegiako komunikabideak izan ziren jaialdian– jaialdiak jazzaren korronte berritzaileenen (The Thing, Terje Rypdal, Peter Evans, Mari Kvien Brunvoll, Lighthouse eta Enrico Rava) alde egiten duen apustua balioetsi zuten. Horrez gain, jazz garaikidearen musikari handien (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni, Miles Davis-en omeneko taldea, Ninety Miles edota Marc Ribot) eta Donostiako Jazzaldia Saria jaso zuen Jimmy Cobb bateria-jotzaile historikoaren moduko izarren presentzia nabarmendu zuten. Halaber, kritikoak ados agertu ziren L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits ikuskizun paregabea programatuta jaialdiak asmatu egin zuela esatean. Ikus-entzuleak bat etorri ziren iritzi horrekin, aurreikusita zeuden bi emanaldien arrakasta ikusita hirugarren bat egin baitzen. Jaialdiaren egitarauko izen handiek (Antony, Melody Gardot, Bobby McFerrin, Madeleine Peyroux) ikus-entzuleengandik jasotako harrera beroa eskertu zuten, guztiek ere kontzertu ederrak eskainita. Victoria Eugenia Antzokiaren ehungarren urteurrena, uztailaren 20an, behar bezala ospatu zen. Publikoak normalean ikusten ez dituen txokotan antolatu ziren kontzertuak eta jendea batetik bestera ibili zen naturaltasun osoz. Sharon Jones eta Alabama Shakes tartean zeudela, Jazz Band Ball-a soul gaua bihurtu zen. Zurriola hondartzan eta Kursaaleko terrazetan jendetza ibili zen, jaialdiko egun guztietan bezala. Etxeko jazzak emaitza paregabea eman zuen musikari euskaldunak goi mailan ari direla erakutsiz. 30 taldetik gora aritu ziren, horietako asko agertoki garrantzitsuetan. Horren adibide Hasier Oleagaren kontzertua izan zen, Trinitate Plazan. Antonyk eskainitako kontzertuaren arrakastaren zati ere orkestra euskaldun bati zor zitzaion, Et Incarnatus-i, hain zuzen ere. San Telmo Museoa esperimentu artistikorako gune bezala sendotu da eta Basque Culinary Center ere arrakastaz batu zaio jaialdiak duen agertoki sortari. 47. Heineken Jazzaldiak sortu zuen ikusimina sare sozialetan ere antzeman zen, batez ere, Twitterren eta Facebooken. Hor mugimendu handia egon zen jaialdiko egunetan zehar eta, hala, esan daiteke, jaialdiaren emaitza borobila izan zela.[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title="Galeria" tab_id="1428995656-2-17"][cq_vc_dagallery images="1302,1303,1304,1306,1307,1308,1309,1310,1311,1312,1313,1314,1315,1316,1317,1318,1319,1320,1321,1322,1323,1324,1325,1326,1327,1328,1329,1330,1331,1332" gallerywidth="100%" width="210" height="180" margin="15px 15px 0px 0px" color="#ffffff" background="#b6d543" opacity="0.7" padding="20px" onclick="link_image" custom_links_target="_self" thumbtitle=" " thumbdesc=" "][/vc_tab][vc_tab title="Egitaraua" tab_id="1428995875191-2-7"][vc_column_text]Uztailak 19 JAZZ BAND BALL AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 21:30 Alabama Shakes Benjamin Tanner (teklatuak) Brittany Howard (ahotsa, gitarra) Zachary Cockrell (baxua) Heath Fogg (gitarra) Steven Johnson (bateria) 24:30 Sharon Jones & The Dap-Kings Sharon Jones (ahotsa) Gabe Roth (baxua) Neal Sugarman (saxo tenorra) Feila Geuramian (gitarra) Joseph Crispiano (gitarra) Eric Kalb (bateria) David Guy (tronpeta) Cochemea Gastelum (saxo baritonoa) Saundra Williams (ahotsa) Starr Adkins (ahotsa) Fernando Velez (perkusioa) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 20:00 Travellin’ Brothers Big Band Jon Careaga (ahotsa) Aitor Cañibano (gitarra, ahotsa) Eneko Cañibano (baxua) Ander Unzaga (pianoa) Isi Redondo (bateria) Alain Sancho (saxo altua) Itziar Castrillo (saxo altua) Julen Izarra (saxo tenorra) Alfontso Vila (saxo baritonoa) Javi Pérez (tronpeta) Alfonso Masach (tronpeta) Carlos Escudero (tronboia) Juanan Díez (tronboia) Juan Carlos Ribelles (tuba) Estíbaliz Ruiz (biolina, ahotsa) Izar Herrán (gitarra, ahotsa) 23:00 The Excitements Koko-Jean Davis (ahotsa) Pablo Loewe (gitarra) Adrià Gual (gitarra) Daniel Segura (baxua) Marc Lloret (saxo tenorra) Nicolás Rodríguez-Jáuregui (saxo baritonoa) Luna Alfonso (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 20:00 Triz3ps Javi P3z (ahotsa, gitarra) Alberto Bosch (baxua, koruak) Oriol Flores (bateria) Paul San Martín (teklatuak) Luis Camino (perkusioa) 23:00 Dayna Kurtz Dayna Kurtz (ahotsa, gitarra) Peter Vitalone (pianoa, Hammond organoa) Dave Richards (baxua) Randi Crafton (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 20:00 Juan Zelada Juan Zelada (ahotsa) Luke Higgins (gitarra) Rick Chambers (bateria) Oscar Golding (baxua) Jack Birchwood (tronpeta) Nik Carter (saxoa) 23:00 Nevermind Trio + Julen Izarra Julen Izarra (saxo tenorea, saxo sopranoa) Jorge Abadías (gitarra) Aritz Luzuriaga (baxua) Hasier Oleaga (bateria) ALTXERRI. 10€ (edaria barne) 24:00. Tana Santana Tanausú Santana (baxua) Willy Muñoz (pianoa) Juanma Urriza (bateria) Roberto Nieva (saxo altua) Juan Gabriel Lakuntza (tronboia) Wilfred Wilde (gitarra) Uztailak 20 VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ Jimmy Cobb Trio Jimmy Cobb (bateria) Larry Coryell (gitarra) Joey DeFrancesco (Hammond organoa) TRINITATE PLAZA. 21:00. 36€ Marc Ribot & Los Cubanos Postizos Marc Ribot (gitarra) Anthony Coleman (teklatuak) Brad Jones (baxua) EJ Rodríguez (bateria, perkusioa) Horacio “El Negro” Fernández (perkusioa) Melody Gardot Melody Gardot (ahotsa, pianoa, gitarra) Mitchell Long (koruak, gitarra) Charnett Moffett (baxua) Stephan Braun (txeloa) Irwin Hall (saxoa, xirula, klarinetea) Jamila Ford (koruak) Celia Chavez (koruak) Pete Korpela (perkusioa) Charles Staab III (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. Antzokiaren irekieraren mendeurrena. 24:00. 3€ Gaujazza Areto Nagusia 24:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) 02:00 S. Mos S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak) Club Aretoa 01:00 Terje Rypdal Terje Rypdal (gitarra) Ståle Storløkken (organoa) Nikolai H. Eilertsen (baxua) Paolo Vinaccia (bateria) Dantza Aretoa 24:00 Just Friends Quintet Dominique Burucoa (tronpeta) Emmanuel de Montalembert (gitarra) Laurent Aslanian (kontrabaxua) Arnaud Labastie (pianoa) Antoine Gastinel (bateria) 01:00 Peter Evans Peter Evans (tronpeta) Foyer 01:00 Dorantes: Sin Muros! Dorantes (pianoa) Ricardo Moreno (gitarra) Javier Moreno (kontrabaxua) Nano Peña (bateria) 02:00 Josetxo Goia-Aribe / Arantxa Díez: En Jota Javier Olabarrieta (pianoa) Arantxa Díez (ahotsa) Baldo Martínez (baxua) Josetxo Goia-Aribe (saxo tenorra, konponketak, konposizioak) Prentsa Aretoa 24:00 Mari Kvien Brunvoll Mari Kvien Brunvoll (ahotsa, elektronika) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 21:30 Zola Jesus Nicole Hummel (Nika) (ahotsa) Kim Free (biolina) Alex DeGroot (bateria) Nicholas Turco (teklatuak) 24:30 Destroyer Dan Bejar (ahotsa) Ted Bois (teklatuak) Josh Wells (bateria) John Collins (baxua) David Carswell (gitarra) John Paul Carter (tronpeta) Nicolas Bragg (gitarra) Joseph Shabason (saxoa) FRIGO AGERTOKIA. SARRERA DOAN 19:00 Donostiako Udalaren Musika eta Dantza Eskolako Big Band-a Saxofoiak: Miren Aperribay, Marilu Agirre, Alberto Eguzkiza, Ramón Irizar, Miguel Mª Lizartza, Iñaki Zubia Tronboiak: Iñaki Egibar, Mikel Arredondo, Fernando Ortubia, Ramón Ruiz de Garibay Tronpetak: Jose Mª Dorronsoro, Peio Belaskoain, Manuel Ortubia, Garikoitz Muñoz, Iker Gaskon Pianoa: Elisabeth Pesquera Gitarrak: Antonio Sánchez, Santi Artola Baxuak: Bittor Cariacedo, Patxi Villanueva Bateriak: Iñigo Manterola, Jose Mª Mugica Ahotsak: Pilar Guerra, Natalia Izquierdo Zuzendariak: Juantxo Zeberio, Alfonso Masach 23:00 North Atlantic Jazz Connection Natanael Ramos (tronpeta) Daniel Juárez (saxo tenorra, saxo sopranoa) Seir Caneda (pianoa) David Ruiz (baxua) Mikel Urretagoyena (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 John Greaves + Post Image Dany Marcombe (baxua) Eric Perez (bateria) Patricio Lameira (gitarra, ahotsa) Frédéric Feugas (teklatuak) Frédéric Buzon (tronpeta) Jean-Christophe Jacques (saxoa) John Greaves (ahotsa) 23:00 David Espinós Trio David Espinós (gitarra) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Jonathan Hurtado Jonathan Hurtado (pianoa) 23:00 Matt Savage Trio Matt Savage (pianoa) Javier Mayor de la Iglesia (baxua) Hasier Oleaga (bateria) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Nickodemus 20:00 DJ Arka 21:30 DJ Makala 23:00 Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 24:30 DJ Nickodemus ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) aupaQUARTET Martín Meléndez (txeloa) Ramsés Puente (biolina) Felipe Escalada (biola) Asier Suberbiola (biolina) Uztailak 21 VICTORIA EUGENIA CLUB. 12:00. SARRERA DOAN. Matt Savage Matt Savage (pianoa) BASQUE CULINARY CENTER. 13:00. SARRERA DOAN Lighthouse (Simcock / Garland / Sirkis) Gwilym Simcock (pianoa) Tim Garland (saxoa) Asaf Sirkis (bateria, perkusioa) KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 40€, 35€, 20€ Bobby McFerrin & The Yellowjackets Bobby McFerrin (ahotsa) Russell Ferrante (pianoa, teklatuak) Bob Mintzer (saxoa) Felix Pastorius (baxua) William Kennedy (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…) Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€ Ninety Miles (Stefon Harris, David Sánchez, Nicholas Payton) Stefon Harris (bibrafonoa) David Sánchez (saxoa) Nicholas Payton (tronpeta) Edward Simon (pianoa) Ricky Rodríguez (baxua) Terreon Gully (bateria) Mauricio Herrera (perkusioa) Al Di Meola World Sinfonia + Gonzalo Rubalcaba Al Di Meola (gitarra) Gonzalo Rubalcaba (pianoa) Kevin Seddiki (gitarra) Fausto Beccalossi (eskusoinua) Peter Kaszas (bateria) SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak: Hyperpotamus + Aymeric Hainaux Hyperpotamus (ahotsa) Aymeric Hainaux (ahotsa) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 11:00 Inra (Kutxa Kultur Musika) Irra Gómez (gitarra, ahotsa) Urtzi Extébanez (pianoa) Piter Parellada (gitarra) Adri Llopis (baxua) Nacho Garitagoitia (bateria) Santi Dávila (teklatuak, perkusioa, eskusoinua, harmonika) Iker Albisu (abeslari gonbidatua) 12:00 Giranice (Kutxa Kultur Musika) 13:00 Peachy Joke (Kutxa Kultur Musika) Roberto Granado (bateria, ahotsa) Iñaki Guereñu (teklatuak, harmonika, ahotsa) Markos González (baxua, ahotsa) Iván Martín (gitarra, ahotsa) David Louzao (gitarra, ahotsa) 21:30 Jonathan Wilson Jonathan Wilson (gitarra, ahotsa) Richard Gowen (bateria, perkusioa) Jake Blanton (baxua) Jason Borger (teklatuak, pianoa) Omar Velasco (gitarra, ahotsa) 24:30 The Waterboys Mike Scott (ahotsa, gitarra) Steve Wickham (biolina, mandolina) James Hallawell (teklatuak) Ralph Salmins (bateria) Melvin Duffy (pedal steel guitar, gitarra) Marc “Archie” Arceiro (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Kike Mora Quartet Kike Mora (baxua) Kepa Calvo (bateria) Juan Ortiz (pianoa) Kike Gutman (saxofoia) 23:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 G7 Quartet Oriol Solé (pianoa) Roger Martínez (saxo altua) Raimon Corbella (baxua) Joan Anton Romagosa (bateria) 23:00 Sofian Mustang Elodie Carrier (ahotsa, xirula) Alexandre Rouleau (gitarra, harmonika, ukelele) Julien Le Youdec (bateria, perkusioa) Pierre Lafaille (tronpeta) Christophe Saffray (gitarra, mandolina) Arnaud Pecastaing (baxua) Matias Garnier (pianoa, teklatuak) 02:00 S. Mos S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Stromboli Jazz Band Josué García (tronpeta) Raül Cid (tronboia) José Gómez “Moluco” (saxoa) Ton Solé (banjoa) Ismael Carles (tuba) 23:00 Genís Bagés Trio Genís Bagés (bateria) Marcel Bagés (gitarra) Àlex Reviriego (baxua) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Punko 18:30 DJ Six 20:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 21:30 DJ Punko 23:00 aupaQUARTET Martín Meléndez (txeloa) Ramsés Puente (biolina) Felipe Escalada (biola) Asier Suberbiola (biolina) 24:30 DJ Six ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) Uztailak 22 BASQUE CULINARY CENTER. 13:30. SARRERA DOAN. Cuadernos de Jazz-en eskutik: Enrico Rava – Tribe Enrico Rava (tronpeta) Gianluca Petrella (tronboia) Giovanni Guidi (pianoa) Gabriele Evangelista (baxua) Fabrizio Sferra (bateria) KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 50€, 45€, 25€ Antony and The Johnsons and Et Incarnatus Orkestra Antony (ahotsa) Anthony Weeden (zuzendaria) Gael Rakotondrabe (pianoa) Et Incarnatus Orkestra (orkestra) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…). Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€ Hasier Oleaga-Cantus Caterva Iñaki Salvador (pianoa, teklatuak) Mikel Andueza (saxo altua) Julen Izarra (saxo tenorra) Jon Piris (baxua) Hasier Oleaga (bateria) An Evening with Two Pianos (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni) Kenny Barron (pianoa) Mulgrew Miller (pianoa) Eric Reed (pianoa) Dado Moroni (pianoa) SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak Håkon Kornstad + Oreka TX Håkon Kornstad (saxofoia) Oreka TX (Harkaitz Martínez de San Vicente, Mikel Ugarte) (zurezko txalaparta, harrizko txalaparta, bidoiak) AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN 12:00. Ras Miguel & Tafari (Kutxa Kultur Musika) Ras Miguel (Miguel Angel Cuesta) (gitarra, ahotsa) Iñigo Manterola (bateria) Abraham Corpas (baxua) Ibon Setién (perkusioa) Andy Kaiser (teklatuak) Juan Carlos Sasso (gitarra) 13:00. Supersweet (Kutxa Kultur Musika) Imanol G. Alcón (gitarra, ahotsa) Andoni Etxebeste (bateria) Alvaro T. (teklatuak) 21:30. Gary Clark Jr. Gary Clark Jr. (gitarra, ahotsa) Eric Zapata (gitarra) John Bradley (baxua) John Radelat (bateria) 24:30. The Wedding Present David Gedge (gitarra, ahotsa) Patrick Alexander (gitarra) Beatrice Bass (baxua, ahotsa) Charles Layton (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra) Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua) Andy Rogers (tronboia) Daniel Marsden (tronpeta) Gunther Kurmayr (pianoa) Oliver Hayhurst (baxua) Sebastiaan De Krom (bateria) 23:00 The Hot Wok + Coco Vibes Raúl Romo (saxo altua, flauta) Gonzalo Fernández de Larrinoa (tronboia) Jonko Sánchez Rexach (tuba) Perico Ráez (bateria, perkusioa) Coco G. Díez (bibrafonoa) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 Natalia Calderón Quartet Natalia Calderón (ahotsa) Moisés Sánchez (pianoa) David González (baxua) Gonzalo Maestre (bateria) 23:00 Lakuntza Brothers Oskar Lakuntza (saxo tenorra) Juan Gabriel Lakuntza (tronboia) Daniel Cano (tronpeta) Marcos Salcines (pianoa) Juan Manuel Estévez (baxua) Jesús Pazos (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00. Db Trio David Burgui (gitarra) Ramón García (organoa) Gorka Gaztanbide (bateria) 23:00. Javier López Jaso-Marcelo Escrich Quartet Javier López Jaso (eskusoinua) Marcelo Escrich (baxua) Luis Giménez (gitarra) Juanma Urriza (bateria) EUREKA! ZIENTZIA MUSEOA (PLANETARIUM). SARRERA DOAN Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Six 20:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 21:30 DJ Juan Bazz 23:00 Bridges Trio + David Soler Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 24:30 DJ Juan Bazz ALTXERRI. 10€ (edaria barne) 24:00. J. 345 Michel Bennet (gitarra) Patxi Villanueva (baxua) Pako Díaz (bateria) Willy Muñoz (pianoa) José Mari Dorronsoro (tronpeta) Uztailak 23 KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 17:30. 40€, 35€, 20€ Madeleine Peyroux Madeleine Peyroux (ahotsa, gitarra) Shane Theriot (gitarra) Ted Baker (teklatuak) Barak Mori (baxua) Darren Beckett (bateria) VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 17:30. 15€ L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…) Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…) Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…) Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…) Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…) TRINITATE PLAZA. 20:00. 28€ Neneh Cherry & The Thing: Tribute to Don Cherry Neneh Cherry (ahotsa) Mats Gustafsson (saxo tenorra, saxo baritonoa, saxo altua) Ingebrigt Håker Flaten (baxua, elektronika) Paal Nilssen-Love (bateria, elektronika) Miles Smiles (Robben Ford, Rick Margitza, Wallace Roney, Joey DeFrancesco, Darryl Jones, Omar Hakim) Robben Ford (gitarra) Wallace Roney (tronpeta) Rick Margitza (saxoa) Joey DeFrancesco (Hammond organoa) Darryl Jones (baxua) Omar Hakim (bateria) SAN TELMO MUSEOA – SKODA GUNEA. 23:30. 12€ Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak: Eliza: Gonzalo Tejada + Olivier Ker Ourio Gonzalo Tejada (kontrabaxua) Olivier Ker Ourio (harmonika) Klaustroa: Nils Petter Molvaer Nils Petter Molvaer (tronpeta) Stian Westerhus (gitarra) Erland Dahlen (bateria) FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Youn Sun Nah Youn Sun Nah (ahotsa) Ulf Wakenius (gitarra) Vincent Peirani (eskusoinua) Simon Tailleu (baxua) 21:30 Ximo Tebar & IVAM Jazz Ensemble (featuring Roque Martínez) Ximo Tebar (gitarra) Roque Martínez (saxoa) Jim Ridl (pianoa) Darryll Hall (baxua) Donald Edwards (bateria) 24:00 La Prima Janis Mikel Navascués (baxua) Raúl Elizalde (gitarra) Ander Percaz (gitarra) Arantxa Ojeta (ahotsa) Eneko Anaut (saxoa) Rubén Antón (tronpeta) Iñigo Redín (bateria) Alberto Navascués (teklatuak) HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN 19:00 Gabacho Connection Charley Rose (saxoa) Baptiste Techer (tronboia) Willy Muñoz (pianoa) Eric Oxandaburu (baxua) Vincent Thomas (bateria) 23:00 R.S. Faktor Rubén Salvador (tronpeta, fliskornoa) Julen Izarra (saxo tenorea) Alejandro “Satxa” Soriazu (pianoa) Javier Mayor (kontrabaxua) Hilario Rodeiro (bateria) COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN 19:00 Miguel Salvador Quartet Miguel Salvador (gitarra) Javier Alzola (saxoa) Javier Mayor (baxua) Blas Fernández (bateria) 23:00 Ornetillos Roberto Nieva (saxo altua) Daniel Cano (tronpeta) David Ruiz (baxua) Jesús Pazos (bateria) NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN 17:00 DJ Makala 18:30 DJ Arka 20:00 Bridges Trio Guillem Callejón (gitarra) Dimas Corbera (baxua) Alfons Bertrán (bateria) David Soler (gitarra) 21:30 DJ Makala 23:00 Jazz Triangle Emmanuel Losio (gitarra) Daniel Batán (baxua) Abraham de Román (saxo tenorra) 24:30 DJ Arka ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne) 24:00 Groove Box Natalia Calderón (ahotsa) Érika López (teklatuak) David González Cambray (baxua) Vincent Thomas (bateria)[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title="Kartela" tab_id="1429000923072-3-0"][vc_single_image image="1174" border_color="grey" img_link_target="_self" img_size="413X600"][/vc_tab][/vc_tabs][/vc_column][/vc_row] [post_title] => 47 edizioa 2012 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => 47-edizioa-2012 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-04-24 07:30:45 [post_modified_gmt] => 2015-04-24 07:30:45 [post_content_filtered] => [post_parent] => 2416 [guid] => http://heinekenjazzaldia.eus/nueva2015-3/?page_id=1936 [menu_order] => 0 [post_type] => page [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [comment_count] => 0 [current_comment] => -1 [found_posts] => 1 [max_num_pages] => 0 [max_num_comment_pages] => 0 [is_single] => [is_preview] => [is_page] => 1 [is_archive] => [is_date] => [is_year] => [is_month] => [is_day] => [is_time] => [is_author] => [is_category] => [is_tag] => [is_tax] => [is_search] => [is_feed] => [is_comment_feed] => [is_trackback] => [is_home] => [is_404] => [is_comments_popup] => [is_paged] => [is_admin] => [is_attachment] => [is_singular] => 1 [is_robots] => [is_posts_page] => [is_post_type_archive] => [query_vars_hash:WP_Query:private] => ed78c5b79e0ae7ea5fdbc070c7b87331 [query_vars_changed:WP_Query:private] => [thumbnails_cached] => [stopwords:WP_Query:private] => )

47 edizioa 2012

  • Uztailaren 19tik 23ra bitartean Donostia musikaz zipriztindu zuen 47. Heineken Jazzaldiak zapore gozoa utzi zuen. Izan ere, entzuleak ugaritu ziren, antolatutako ehundik gora kontzertuen (horietatik 70 doakoak ziren) maila artistikoa handia izan zen, eta komunikabideek jaialdiaren musika eskaintza eta antolaketa gaiei buruz plazaratutako kritikak onak izan ziren.

    Guztira 122.000 ikus-entzule izan ziren Heineken Jazzaldian, aurrekoan baino %6 gehiago (115.000 izan ziren 2011n). Ordaindu beharreko kontzertuetan nahiz doakoetan izan zen ikus-entzule gehikuntza.

    Kritikoek, nazioartekoek bereziki –AEB, Frantzia, Italia, Britainia Handia, Alemania, Serbia, Kroazia eta Norvegiako komunikabideak izan ziren jaialdian– jaialdiak jazzaren korronte berritzaileenen (The Thing, Terje Rypdal, Peter Evans, Mari Kvien Brunvoll, Lighthouse eta Enrico Rava) alde egiten duen apustua balioetsi zuten. Horrez gain, jazz garaikidearen musikari handien (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni, Miles Davis-en omeneko taldea, Ninety Miles edota Marc Ribot) eta Donostiako Jazzaldia Saria jaso zuen Jimmy Cobb bateria-jotzaile historikoaren moduko izarren presentzia nabarmendu zuten.

    Halaber, kritikoak ados agertu ziren L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits ikuskizun paregabea programatuta jaialdiak asmatu egin zuela esatean. Ikus-entzuleak bat etorri ziren iritzi horrekin, aurreikusita zeuden bi emanaldien arrakasta ikusita hirugarren bat egin baitzen.

    Jaialdiaren egitarauko izen handiek (Antony, Melody Gardot, Bobby McFerrin, Madeleine Peyroux) ikus-entzuleengandik jasotako harrera beroa eskertu zuten, guztiek ere kontzertu ederrak eskainita.

    Victoria Eugenia Antzokiaren ehungarren urteurrena, uztailaren 20an, behar bezala ospatu zen. Publikoak normalean ikusten ez dituen txokotan antolatu ziren kontzertuak eta jendea batetik bestera ibili zen naturaltasun osoz.

    Sharon Jones eta Alabama Shakes tartean zeudela, Jazz Band Ball-a soul gaua bihurtu zen. Zurriola hondartzan eta Kursaaleko terrazetan jendetza ibili zen, jaialdiko egun guztietan bezala.

    Etxeko jazzak emaitza paregabea eman zuen musikari euskaldunak goi mailan ari direla erakutsiz. 30 taldetik gora aritu ziren, horietako asko agertoki garrantzitsuetan. Horren adibide Hasier Oleagaren kontzertua izan zen, Trinitate Plazan. Antonyk eskainitako kontzertuaren arrakastaren zati ere orkestra euskaldun bati zor zitzaion, Et Incarnatus-i, hain zuzen ere.

    San Telmo Museoa esperimentu artistikorako gune bezala sendotu da eta Basque Culinary Center ere arrakastaz batu zaio jaialdiak duen agertoki sortari.

    47. Heineken Jazzaldiak sortu zuen ikusimina sare sozialetan ere antzeman zen, batez ere, Twitterren eta Facebooken. Hor mugimendu handia egon zen jaialdiko egunetan zehar eta, hala, esan daiteke, jaialdiaren emaitza borobila izan zela.

  • Uztailak 19

    JAZZ BAND BALL

    AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN

    21:30 Alabama Shakes
    Benjamin Tanner (teklatuak)
    Brittany Howard (ahotsa, gitarra)
    Zachary Cockrell (baxua)
    Heath Fogg (gitarra)
    Steven Johnson (bateria)

    24:30 Sharon Jones & The Dap-Kings
    Sharon Jones (ahotsa)
    Gabe Roth (baxua)
    Neal Sugarman (saxo tenorra)
    Feila Geuramian (gitarra)
    Joseph Crispiano (gitarra)
    Eric Kalb (bateria)
    David Guy (tronpeta)
    Cochemea Gastelum (saxo baritonoa)
    Saundra Williams (ahotsa)
    Starr Adkins (ahotsa)
    Fernando Velez (perkusioa)

    FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN

    20:00 Travellin’ Brothers Big Band
    Jon Careaga (ahotsa)
    Aitor Cañibano (gitarra, ahotsa)
    Eneko Cañibano (baxua)
    Ander Unzaga (pianoa)
    Isi Redondo (bateria)
    Alain Sancho (saxo altua)
    Itziar Castrillo (saxo altua)
    Julen Izarra (saxo tenorra)
    Alfontso Vila (saxo baritonoa)
    Javi Pérez (tronpeta)
    Alfonso Masach (tronpeta)
    Carlos Escudero (tronboia)
    Juanan Díez (tronboia)
    Juan Carlos Ribelles (tuba)
    Estíbaliz Ruiz (biolina, ahotsa)
    Izar Herrán (gitarra, ahotsa)

    23:00 The Excitements
    Koko-Jean Davis (ahotsa)
    Pablo Loewe (gitarra)
    Adrià Gual (gitarra)
    Daniel Segura (baxua)
    Marc Lloret (saxo tenorra)
    Nicolás Rodríguez-Jáuregui (saxo baritonoa)
    Luna Alfonso (bateria)

    HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN

    20:00 Triz3ps
    Javi P3z (ahotsa, gitarra)
    Alberto Bosch (baxua, koruak)
    Oriol Flores (bateria)
    Paul San Martín (teklatuak)
    Luis Camino (perkusioa)

    23:00 Dayna Kurtz
    Dayna Kurtz (ahotsa, gitarra)
    Peter Vitalone (pianoa, Hammond organoa)
    Dave Richards (baxua)
    Randi Crafton (bateria)

    COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN

    20:00 Juan Zelada
    Juan Zelada (ahotsa)
    Luke Higgins (gitarra)
    Rick Chambers (bateria)
    Oscar Golding (baxua)
    Jack Birchwood (tronpeta)
    Nik Carter (saxoa)

    23:00 Nevermind Trio + Julen Izarra
    Julen Izarra (saxo tenorea, saxo sopranoa)
    Jorge Abadías (gitarra)
    Aritz Luzuriaga (baxua)
    Hasier Oleaga (bateria)

    ALTXERRI. 10€ (edaria barne)

    24:00. Tana Santana
    Tanausú Santana (baxua)
    Willy Muñoz (pianoa)
    Juanma Urriza (bateria)
    Roberto Nieva (saxo altua)
    Juan Gabriel Lakuntza (tronboia)
    Wilfred Wilde (gitarra)

    Uztailak 20

    VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€

    Jimmy Cobb Trio
    Jimmy Cobb (bateria)
    Larry Coryell (gitarra)
    Joey DeFrancesco (Hammond organoa)

    TRINITATE PLAZA. 21:00. 36€

    Marc Ribot & Los Cubanos Postizos
    Marc Ribot (gitarra)
    Anthony Coleman (teklatuak)
    Brad Jones (baxua)
    EJ Rodríguez (bateria, perkusioa)
    Horacio “El Negro” Fernández (perkusioa)

    Melody Gardot
    Melody Gardot (ahotsa, pianoa, gitarra)
    Mitchell Long (koruak, gitarra)
    Charnett Moffett (baxua)
    Stephan Braun (txeloa)
    Irwin Hall (saxoa, xirula, klarinetea)
    Jamila Ford (koruak)
    Celia Chavez (koruak)
    Pete Korpela (perkusioa)
    Charles Staab III (bateria)

    VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. Antzokiaren irekieraren mendeurrena. 24:00. 3€
    Gaujazza

    Areto Nagusia

    24:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima
    Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra)
    Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua)
    Andy Rogers (tronboia)
    Daniel Marsden (tronpeta)
    Gunther Kurmayr (pianoa)
    Oliver Hayhurst (baxua)
    Sebastiaan De Krom (bateria)

    02:00 S. Mos
    S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak)

    Club Aretoa

    01:00 Terje Rypdal
    Terje Rypdal (gitarra)
    Ståle Storløkken (organoa)
    Nikolai H. Eilertsen (baxua)
    Paolo Vinaccia (bateria)

    Dantza Aretoa

    24:00 Just Friends Quintet
    Dominique Burucoa (tronpeta)
    Emmanuel de Montalembert (gitarra)
    Laurent Aslanian (kontrabaxua)
    Arnaud Labastie (pianoa)
    Antoine Gastinel (bateria)
    01:00 Peter Evans
    Peter Evans (tronpeta)

    Foyer

    01:00 Dorantes: Sin Muros!
    Dorantes (pianoa)
    Ricardo Moreno (gitarra)
    Javier Moreno (kontrabaxua)
    Nano Peña (bateria)

    02:00 Josetxo Goia-Aribe / Arantxa Díez: En Jota
    Javier Olabarrieta (pianoa)
    Arantxa Díez (ahotsa)
    Baldo Martínez (baxua)
    Josetxo Goia-Aribe (saxo tenorra, konponketak, konposizioak)

    Prentsa Aretoa

    24:00 Mari Kvien Brunvoll
    Mari Kvien Brunvoll (ahotsa, elektronika)

    AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN

    21:30 Zola Jesus
    Nicole Hummel (Nika) (ahotsa)
    Kim Free (biolina)
    Alex DeGroot (bateria)
    Nicholas Turco (teklatuak)

    24:30 Destroyer
    Dan Bejar (ahotsa)
    Ted Bois (teklatuak)
    Josh Wells (bateria)
    John Collins (baxua)
    David Carswell (gitarra)
    John Paul Carter (tronpeta)
    Nicolas Bragg (gitarra)
    Joseph Shabason (saxoa)

    FRIGO AGERTOKIA. SARRERA DOAN

    19:00 Donostiako Udalaren Musika eta Dantza Eskolako Big Band-a
    Saxofoiak: Miren Aperribay, Marilu Agirre, Alberto Eguzkiza, Ramón Irizar, Miguel Mª Lizartza, Iñaki Zubia
    Tronboiak: Iñaki Egibar, Mikel Arredondo, Fernando Ortubia, Ramón Ruiz de Garibay
    Tronpetak: Jose Mª Dorronsoro, Peio Belaskoain, Manuel Ortubia, Garikoitz Muñoz, Iker Gaskon
    Pianoa: Elisabeth Pesquera
    Gitarrak: Antonio Sánchez, Santi Artola
    Baxuak: Bittor Cariacedo, Patxi Villanueva
    Bateriak: Iñigo Manterola, Jose Mª Mugica
    Ahotsak: Pilar Guerra, Natalia Izquierdo
    Zuzendariak: Juantxo Zeberio, Alfonso Masach

    23:00 North Atlantic Jazz Connection
    Natanael Ramos (tronpeta)
    Daniel Juárez (saxo tenorra, saxo sopranoa)
    Seir Caneda (pianoa)
    David Ruiz (baxua)
    Mikel Urretagoyena (bateria)

    HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN

    19:00 John Greaves + Post Image
    Dany Marcombe (baxua)
    Eric Perez (bateria)
    Patricio Lameira (gitarra, ahotsa)
    Frédéric Feugas (teklatuak)
    Frédéric Buzon (tronpeta)
    Jean-Christophe Jacques (saxoa)
    John Greaves (ahotsa)

    23:00 David Espinós Trio
    David Espinós (gitarra)

    COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN

    19:00 Jonathan Hurtado
    Jonathan Hurtado (pianoa)

    23:00 Matt Savage Trio
    Matt Savage (pianoa)
    Javier Mayor de la Iglesia (baxua)
    Hasier Oleaga (bateria)

    NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN

    17:00 DJ Nickodemus

    20:00 DJ Arka

    21:30 DJ Makala

    23:00 Bridges Trio + David Soler
    Guillem Callejón (gitarra)
    Dimas Corbera (baxua)
    Alfons Bertrán (bateria)
    David Soler (gitarra)

    24:30 DJ Nickodemus

    ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne)

    aupaQUARTET
    Martín Meléndez (txeloa)
    Ramsés Puente (biolina)
    Felipe Escalada (biola)
    Asier Suberbiola (biolina)

    Uztailak 21

    VICTORIA EUGENIA CLUB. 12:00. SARRERA DOAN.

    Matt Savage
    Matt Savage (pianoa)

    BASQUE CULINARY CENTER. 13:00. SARRERA DOAN

    Lighthouse (Simcock / Garland / Sirkis)
    Gwilym Simcock (pianoa)
    Tim Garland (saxoa)
    Asaf Sirkis (bateria, perkusioa)

    KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 40€, 35€, 20€

    Bobby McFerrin & The Yellowjackets
    Bobby McFerrin (ahotsa)
    Russell Ferrante (pianoa, teklatuak)
    Bob Mintzer (saxoa)
    Felix Pastorius (baxua)
    William Kennedy (bateria)

    VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€

    L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits
    Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…)
    Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…)
    Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…)
    Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…)
    Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…)

    TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€

    Ninety Miles (Stefon Harris, David Sánchez, Nicholas Payton)
    Stefon Harris (bibrafonoa)
    David Sánchez (saxoa)
    Nicholas Payton (tronpeta)
    Edward Simon (pianoa)
    Ricky Rodríguez (baxua)
    Terreon Gully (bateria)
    Mauricio Herrera (perkusioa)

    Al Di Meola World Sinfonia + Gonzalo Rubalcaba
    Al Di Meola (gitarra)
    Gonzalo Rubalcaba (pianoa)
    Kevin Seddiki (gitarra)
    Fausto Beccalossi (eskusoinua)
    Peter Kaszas (bateria)

    SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€
    Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak:

    Hyperpotamus + Aymeric Hainaux
    Hyperpotamus (ahotsa)
    Aymeric Hainaux (ahotsa)

    AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN

    11:00 Inra (Kutxa Kultur Musika)
    Irra Gómez (gitarra, ahotsa)
    Urtzi Extébanez (pianoa)
    Piter Parellada (gitarra)
    Adri Llopis (baxua)
    Nacho Garitagoitia (bateria)
    Santi Dávila (teklatuak, perkusioa, eskusoinua, harmonika)
    Iker Albisu (abeslari gonbidatua)

    12:00 Giranice (Kutxa Kultur Musika)

    13:00 Peachy Joke (Kutxa Kultur Musika)
    Roberto Granado (bateria, ahotsa)
    Iñaki Guereñu (teklatuak, harmonika, ahotsa)
    Markos González (baxua, ahotsa)
    Iván Martín (gitarra, ahotsa)
    David Louzao (gitarra, ahotsa)

    21:30 Jonathan Wilson
    Jonathan Wilson (gitarra, ahotsa)
    Richard Gowen (bateria, perkusioa)
    Jake Blanton (baxua)
    Jason Borger (teklatuak, pianoa)
    Omar Velasco (gitarra, ahotsa)

    24:30 The Waterboys
    Mike Scott (ahotsa, gitarra)
    Steve Wickham (biolina, mandolina)
    James Hallawell (teklatuak)
    Ralph Salmins (bateria)
    Melvin Duffy (pedal steel guitar, gitarra)
    Marc “Archie” Arceiro (bateria)

    FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN

    19:00 Kike Mora Quartet
    Kike Mora (baxua)
    Kepa Calvo (bateria)
    Juan Ortiz (pianoa)
    Kike Gutman (saxofoia)

    23:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima
    Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra)
    Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua)
    Andy Rogers (tronboia)
    Daniel Marsden (tronpeta)
    Gunther Kurmayr (pianoa)
    Oliver Hayhurst (baxua)
    Sebastiaan De Krom (bateria)

    HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN

    19:00 G7 Quartet
    Oriol Solé (pianoa)
    Roger Martínez (saxo altua)
    Raimon Corbella (baxua)
    Joan Anton Romagosa (bateria)

    23:00 Sofian Mustang
    Elodie Carrier (ahotsa, xirula)
    Alexandre Rouleau (gitarra, harmonika, ukelele)
    Julien Le Youdec (bateria, perkusioa)
    Pierre Lafaille (tronpeta)
    Christophe Saffray (gitarra, mandolina)
    Arnaud Pecastaing (baxua)
    Matias Garnier (pianoa, teklatuak)

    02:00 S. Mos
    S. Mos (DJ, ahotsa, teklatuak)

    COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN

    19:00 Stromboli Jazz Band
    Josué García (tronpeta)
    Raül Cid (tronboia)
    José Gómez “Moluco” (saxoa)
    Ton Solé (banjoa)
    Ismael Carles (tuba)

    23:00 Genís Bagés Trio
    Genís Bagés (bateria)
    Marcel Bagés (gitarra)
    Àlex Reviriego (baxua)

    NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN

    17:00 DJ Punko

    18:30 DJ Six

    20:00 Jazz Triangle
    Emmanuel Losio (gitarra)
    Daniel Batán (baxua)
    Abraham de Román (saxo tenorra)

    21:30 DJ Punko

    23:00 aupaQUARTET
    Martín Meléndez (txeloa)
    Ramsés Puente (biolina)
    Felipe Escalada (biola)
    Asier Suberbiola (biolina)

    24:30 DJ Six

    ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne)

    Bridges Trio + David Soler
    Guillem Callejón (gitarra)
    Dimas Corbera (baxua)
    Alfons Bertrán (bateria)
    David Soler (gitarra)

    Uztailak 22

    BASQUE CULINARY CENTER. 13:30. SARRERA DOAN.

    Cuadernos de Jazz-en eskutik: Enrico Rava – Tribe
    Enrico Rava (tronpeta)
    Gianluca Petrella (tronboia)
    Giovanni Guidi (pianoa)
    Gabriele Evangelista (baxua)
    Fabrizio Sferra (bateria)

    KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 18:30. 50€, 45€, 25€

    Antony and The Johnsons and Et Incarnatus Orkestra
    Antony (ahotsa)
    Anthony Weeden (zuzendaria)
    Gael Rakotondrabe (pianoa)
    Et Incarnatus Orkestra (orkestra)

    VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 18:30. 15€

    L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits

    Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…)
    Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…)
    Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…)
    Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…).
    Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…)

    TRINITATE PLAZA. 21:00. 28€

    Hasier Oleaga-Cantus Caterva
    Iñaki Salvador (pianoa, teklatuak)
    Mikel Andueza (saxo altua)
    Julen Izarra (saxo tenorra)
    Jon Piris (baxua)
    Hasier Oleaga (bateria)

    An Evening with Two Pianos (Kenny Barron, Mulgrew Miller, Eric Reed, Dado Moroni)
    Kenny Barron (pianoa)
    Mulgrew Miller (pianoa)
    Eric Reed (pianoa)
    Dado Moroni (pianoa)

    SAN TELMO MUSEOKO ELIZA – Skoda Gunea. 24:30. 12€
    Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak

    Håkon Kornstad + Oreka TX
    Håkon Kornstad (saxofoia)
    Oreka TX (Harkaitz Martínez de San Vicente,
    Mikel Ugarte) (zurezko txalaparta, harrizko txalaparta, bidoiak)

    AGERTOKI BERDEA. SARRERA DOAN

    12:00. Ras Miguel & Tafari (Kutxa Kultur Musika)
    Ras Miguel (Miguel Angel Cuesta) (gitarra, ahotsa)
    Iñigo Manterola (bateria)
    Abraham Corpas (baxua)
    Ibon Setién (perkusioa)
    Andy Kaiser (teklatuak)
    Juan Carlos Sasso (gitarra)

    13:00. Supersweet (Kutxa Kultur Musika)
    Imanol G. Alcón (gitarra, ahotsa)
    Andoni Etxebeste (bateria)
    Alvaro T. (teklatuak)

    21:30. Gary Clark Jr.
    Gary Clark Jr. (gitarra, ahotsa)
    Eric Zapata (gitarra)
    John Bradley (baxua)
    John Radelat (bateria)

    24:30. The Wedding Present
    David Gedge (gitarra, ahotsa)
    Patrick Alexander (gitarra)
    Beatrice Bass (baxua, ahotsa)
    Charles Layton (bateria)

    FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN

    19:00 Ray Gelato & His Giants Orchestra: Tribute to Louis Prima
    Ray Gelato (ahotsa, saxo tenorra)
    Oliver Wilby (saxo tenorra, saxo altua)
    Andy Rogers (tronboia)
    Daniel Marsden (tronpeta)
    Gunther Kurmayr (pianoa)
    Oliver Hayhurst (baxua)
    Sebastiaan De Krom (bateria)

    23:00 The Hot Wok + Coco Vibes
    Raúl Romo (saxo altua, flauta)
    Gonzalo Fernández de Larrinoa (tronboia)
    Jonko Sánchez Rexach (tuba)
    Perico Ráez (bateria, perkusioa)
    Coco G. Díez (bibrafonoa)

    HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN

    19:00 Natalia Calderón Quartet
    Natalia Calderón (ahotsa)
    Moisés Sánchez (pianoa)
    David González (baxua)
    Gonzalo Maestre (bateria)

    23:00 Lakuntza Brothers
    Oskar Lakuntza (saxo tenorra)
    Juan Gabriel Lakuntza (tronboia)
    Daniel Cano (tronpeta)
    Marcos Salcines (pianoa)
    Juan Manuel Estévez (baxua)
    Jesús Pazos (bateria)

    COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN

    19:00. Db Trio
    David Burgui (gitarra)
    Ramón García (organoa)
    Gorka Gaztanbide (bateria)

    23:00. Javier López Jaso-Marcelo Escrich Quartet
    Javier López Jaso (eskusoinua)
    Marcelo Escrich (baxua)
    Luis Giménez (gitarra)
    Juanma Urriza (bateria)

    EUREKA! ZIENTZIA MUSEOA (PLANETARIUM). SARRERA DOAN

    Bridges Trio + David Soler
    Guillem Callejón (gitarra)
    Dimas Corbera (baxua)
    Alfons Bertrán (bateria)
    David Soler (gitarra)

    NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN

    17:00 DJ Six

    20:00 Jazz Triangle
    Emmanuel Losio (gitarra)
    Daniel Batán (baxua)
    Abraham de Román (saxo tenorra)

    21:30 DJ Juan Bazz

    23:00 Bridges Trio + David Soler
    Guillem Callejón (gitarra)
    Dimas Corbera (baxua)
    Alfons Bertrán (bateria)
    David Soler (gitarra)

    24:30 DJ Juan Bazz

    ALTXERRI. 10€ (edaria barne)

    24:00. J. 345
    Michel Bennet (gitarra)
    Patxi Villanueva (baxua)
    Pako Díaz (bateria)
    Willy Muñoz (pianoa)
    José Mari Dorronsoro (tronpeta)

    Uztailak 23

    KURSAAL AUDITORIOA – KUTXA GUNEA. 17:30. 40€, 35€, 20€

    Madeleine Peyroux
    Madeleine Peyroux (ahotsa, gitarra)
    Shane Theriot (gitarra)
    Ted Baker (teklatuak)
    Barak Mori (baxua)
    Darren Beckett (bateria)

    VICTORIA EUGENIA ANTZOKIA – SKODA GUNEA. 17:30. 15€

    L’Orchestre d’Hommes-Orchestres performs Tom Waits
    Bruno Bouchard (ahotsa, gitarra, biolina, maleta, spaghetti…)
    Jasmin Cloutier (ahotsa, gitarra, banjoa, megafonoa, botak…)
    Simon Drouin (ahotsa, harmonika, musika-zerra, guraizeak, boxeo eskularruak…)
    Simon Elmaleh (ahotsa, baxu elektrikoa, mailuak…)
    Les New Cackle Sisters: Gabrielle Bouthillier + Danya Ortmann (ahotsa, teontziak, musuzapiak…)

    TRINITATE PLAZA. 20:00. 28€

    Neneh Cherry & The Thing: Tribute to Don Cherry
    Neneh Cherry (ahotsa)
    Mats Gustafsson (saxo tenorra, saxo baritonoa, saxo altua)
    Ingebrigt Håker Flaten (baxua, elektronika)
    Paal Nilssen-Love (bateria, elektronika)

    Miles Smiles (Robben Ford, Rick Margitza, Wallace Roney, Joey DeFrancesco, Darryl Jones, Omar Hakim)
    Robben Ford (gitarra)
    Wallace Roney (tronpeta)
    Rick Margitza (saxoa)
    Joey DeFrancesco (Hammond organoa)
    Darryl Jones (baxua)
    Omar Hakim (bateria)

    SAN TELMO MUSEOA – SKODA GUNEA. 23:30. 12€
    Donostia 2016ren eskutik, San Telmoko gauak:

    Eliza: Gonzalo Tejada + Olivier Ker Ourio
    Gonzalo Tejada (kontrabaxua)
    Olivier Ker Ourio (harmonika)
    Klaustroa: Nils Petter Molvaer
    Nils Petter Molvaer (tronpeta)
    Stian Westerhus (gitarra)
    Erland Dahlen (bateria)

    FRIGO GUNEA. SARRERA DOAN

    19:00 Youn Sun Nah
    Youn Sun Nah (ahotsa)
    Ulf Wakenius (gitarra)
    Vincent Peirani (eskusoinua)
    Simon Tailleu (baxua)

    21:30 Ximo Tebar & IVAM Jazz Ensemble (featuring Roque Martínez)
    Ximo Tebar (gitarra)
    Roque Martínez (saxoa)
    Jim Ridl (pianoa)
    Darryll Hall (baxua)
    Donald Edwards (bateria)

    24:00 La Prima Janis
    Mikel Navascués (baxua)
    Raúl Elizalde (gitarra)
    Ander Percaz (gitarra)
    Arantxa Ojeta (ahotsa)
    Eneko Anaut (saxoa)
    Rubén Antón (tronpeta)
    Iñigo Redín (bateria)
    Alberto Navascués (teklatuak)

    HEINEKEN TERRAZA. SARRERA DOAN

    19:00 Gabacho Connection
    Charley Rose (saxoa)
    Baptiste Techer (tronboia)
    Willy Muñoz (pianoa)
    Eric Oxandaburu (baxua)
    Vincent Thomas (bateria)

    23:00 R.S. Faktor
    Rubén Salvador (tronpeta, fliskornoa)
    Julen Izarra (saxo tenorea)
    Alejandro “Satxa” Soriazu (pianoa)
    Javier Mayor (kontrabaxua)
    Hilario Rodeiro (bateria)

    COCA-COLA GUNEA. SARRERA DOAN

    19:00 Miguel Salvador Quartet
    Miguel Salvador (gitarra)
    Javier Alzola (saxoa)
    Javier Mayor (baxua)
    Blas Fernández (bateria)

    23:00 Ornetillos
    Roberto Nieva (saxo altua)
    Daniel Cano (tronpeta)
    David Ruiz (baxua)
    Jesús Pazos (bateria)

    NAUTICOOL (NAUTIKOKO TERRAZA). SARRERA DOAN

    17:00 DJ Makala

    18:30 DJ Arka

    20:00 Bridges Trio
    Guillem Callejón (gitarra)
    Dimas Corbera (baxua)
    Alfons Bertrán (bateria)
    David Soler (gitarra)

    21:30 DJ Makala

    23:00 Jazz Triangle
    Emmanuel Losio (gitarra)
    Daniel Batán (baxua)
    Abraham de Román (saxo tenorra)

    24:30 DJ Arka

    ALTXERRI. 24:00. 10€ (edaria barne)

    24:00 Groove Box
    Natalia Calderón (ahotsa)
    Érika López (teklatuak)
    David González Cambray (baxua)
    Vincent Thomas (bateria)

  • CARTEL-47